2016-12-12

Buty dziecięce: Jak dobierać

Kupno butów dla dzieci bywa o wiele trudniejsze, niż dobranie obuwia dla dorosłych. Dziecko nie powie czy bucik idealnie pasuje. Bywa, że dopiero po kilku spacerach widać, że maluchowi nie jest wygodnie. Poza tym małe dzieci, którym stopa wciąż się kształtuje, wymagają butów wysokiej jakości, ale też ciepłych. Zwłaszcza jeśli chodzi o buty dla dziecka na zimę.  

Jak wybrać buty dla dziecka na zimę we właściwym rozmiarze?

 
Nóżka dziecka rośnie bardzo szybko. Widać to zwykle latem, gdy kupujemy sandałki, a nagle, po miesiącu, paluszki wystają za podeszwę. Buty dla dziecka na zimę muszą zmieścić nie tylko ciągle rosnącą stópkę, ale także grubszą skarpetkę. Dlatego, by dziecku wygodnie biegało się po śniegu przez całą zimę najlepiej kupić buty dziecięce większe o ok. 1,5 cm. Najłatwiej jest wyjąć z buta wkładkę i postawić na niej stopę dziecka. Jeśli wkładki wyjąć nie można, to dziecko powinno założyć bucik, a my musimy przesunąć jego stopę jak najbardziej do przodu, a między piętę dziecka a piętę bucika włożyć wskazujący palec.

Jeśli mamy problem z tym, jak wybrać buty dla dziecka na zimę, możemy zamówić je z dostawą do domu i spokojnie przymierzać, kiedy dziecko ma na to ochotę. Pary, na które się nie zdecydujemy można bez problemów zwrócić, a zachować tylko te, które idealnie pasowały do stó dziecka. Ponieważ każde dziecko ma troszkę inny kształt stopy, bo różnią się one szerokością, ułożeniem paluszków, czy wysokością podbicia, wybierając zimowe buty dla dziecka, najlepiej kupić te z systemem regulowanego zapięcia - ze sznurowadłami albo rzepami. Dzięki temu możemy zapiąć buty tak, by nie cisnęły, ale i nie zsuwały się ze stopy.  

Jakość jest równie ważna jak rozmiar


Oczywiście zima jest bardzo wymagającą porą roku, dlatego w przypadku zimowych butów dla dziecka niezwykle ważny jest materiał zewnętrzny i jakość podeszwy. Zawsze buty dla dzieci powinny być lekkie i elastyczne, ale gdy mowa o śniegowcach podeszwa musi zapewniać także maksymalne bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu i lodzie, dlatego wymagany jest głębszy bieżnik oraz tworzywo, które nie twardnieje w niskich temperaturach. Dobrym materiałem wierzchnim w butach dla dziecka na zimę jest membrana, która zapewnia ciepło i nie przepuszcza wilgoci, a jednocześnie pozwala stopie oddychać.
pixel