2015-04-17

Co zrobić żeby chodzenie na wysokich obcasach było bardziej komfortowe?

Buty na wysokich obcasach to niepodważalny atrybut kobiecości, doskonale modelują sylwetkę, wysmuklają nogi, unoszą pupę, dodają każdej kobiecie pewności siebie, jednak chodzenie w nich często jest męczące. Na to, czy buty są wygodne, czy nie składa się kilka czynników, jesteście ciekawe, co ma wpływ na  komfort chodzenia na wysokich obcasach? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

 

Rodzaj obcasa ? niestety im obcas wyższy, tym mniej wygodny, jednak na komfort chodzenia wpływa nie tylko wysokość obcasa, ale i jego szerokość, dlatego, jeżeli zakładając szpilki, masz obolałe nogi już po dwóch godzinach warto zastanowić się nad kupnem modelu o grubszym i stabilniejszym obcasie. Obecnie designerzy projektują buty damskie tak, aby nawet te wyposażone w obcasy typu słupek wyglądały elegancko i subtelnie.

Szpilki lakierowane czarne

 

Wyprofilowanie ? Kiedy but jest źle wyprofilowany, niezależnie od obcasów chodzenie w nich będzie mało wygodne. W dobrze wyprofilowanych butach nawet w przypadku bardzo wysokich obcasów ciężar rozkłada się równomiernie i żadna z części stopy nie jest za bardzo obciążona.

 

Stabilność ? jest równie ważną cechą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając buty, jeżeli obuwie chwieje się już na sklepowej półce, na pewno i tobie będzie trudno złapać w nim równowagę, wybieraj te buty, w których poruszasz się stabilnie.

Szpilki lakierowane beżowe

 

Platforma z przodu ? jest doskonałym rozwiązaniem, dla tych z was, które kochają szpilki, jednak nie wytrzymują w nich za długo. Szpilki z platformą z przodu są wysokie, robią wrażenie, lecz jednocześnie chodzenie w nich jest bardzo wygodne, dzieje się tak dzięki dodatkowym kilku centymetrom z przodu, które podwyższają cały but i umożliwiają bardziej równomierne rozprowadzenie ciężaru ciała.

 

Wkładki silikonowe? mogą znacznie ułatwić poruszanie się w butach na wysokim obcasie. Wykonane są z miękkiego silikonu w różnych kształtach. Dostępne są modele na całą długość stopy, palce lub piętę. Wkładki samoczynnie przylegają do wnętrza buta, dzięki czemu są stabilne, zmnieszają ucisk na kości śródstopia. Z ich pomocą możesz spędzić nawet do kilku godzin dłużej w ukochanych butach.

 

Rada

Kiedy znajdziesz markę, której szpilki są jak szyte specjalnie dla Ciebie, trzymaj się jej, na ogół producenci butów korzystają z jednego kopyta, czyli formy, która służy do kształtowania butów, zatem jeżeli szpilki danej marki doskonale Ci służą, sandałki sygnowane tą samą metką też doskonale dopasują się do Twojej stopy.

pixel