2016-10-03

Creepersy – kontrowersyjne obuwie

Creepersy ? kontrowersyjne obuwie

Święcą tryumfy na wybiegach i ulicach, dla jednych symbol kiczu, dla innych modowy must have. Creepersy, czyli budy angielskich żołnierzy walczących na froncie afrykańskim, podbiły serca blogerek jak i zwykłych dziewczyn i to nie pierwszy raz.

Historia Creepersów

W sklepach pojawiają się po raz kolejny. Szturmem zdobyły serca punków w latach 70., masywna, wysoka podeszwa, wiązanie na grube sznurowadła, pasowała do niepokornego stylu punków. Wymyślone zostały na potrzeby żołnierzy stacjonujących w Afryce Północnej, gdzie gorący piasek parzył walczących w stopy. Możemy też pamiętać creepersy z lat 90. , kiedy to na niebotycznie wysokich platformach występowały w teledyskach wokalistki Spice Girls. Obecnie znów są na topie, jednak w nieco odświeżonej formie. Cieńsza, mniej masywna podeszwa, wykonana z miękkiej pianki, dodaje creepersom lekkości.

Z czym je nosić?

Ogromna gama kolorystyczna, bogate wzornictwo oraz niezwykły komfort noszenia to zalety, które przemawiają do wyobraźni. Stylizację z ich użyciem, możemy zobaczyć u znanych gwiazd i celebrytek ? Rity Ory, Rihanny czy blogerek takich jak Maffashion. Pasują do wielu ubrań, mogą być dopełnieniem niepokornego stylu inspirowanego pukiem, czy stanowić przeciwwagę dla słodkich czy eleganckich ubrań. Świetnie wyglądają z jeansami, T-shirtem oraz flanelową koszulą. Ciekawie prezentują się z ciemnymi rurkami, wełnianym swetrem i dużym naszyjnikiem, jak równie z kraciastą czy koszulową sukienką. Takie stylizacje są idealne za zakupy z przyjaciółka, wypad do kina, czy letnią domówkę. Na bardziej formalne wyjścia dobrze połączyć creepersy z jeansami i białą koszulą. W przypadku większych imprez czy służbowych wyjazdów lepiej ich nie zabierać, ponieważ z bardzo formalnymi strojami, creepersy będą wyglądać zbyt masywnie i mało gustownie. Dla osób kochających modę i luźny styl ubioru są idealnymi butami, które koniecznie trzeba mieć w szafie. Jeśli chcesz się wyróżnić zestaw je z ciekawymi ubraniami. To, buty nie tylko dla nastolatek, ale również dla dojrzałych kobiet, które lubią odrobinę swobody w swoich stylizacjach.
pixel