2015-07-23

Poradnik: 3 kroki do pięknych stóp

Lato to taki okres, kiedy możemy sobie pozwolić na buty, które odsłaniają  stopy, delikatne sandały lub klapki mogą być fantastyczną ozdobą każdej kobiety, jednak abyś mogła bez skrępowania je nosić, twoje stopy muszą być zadbane. Nie ma nic gorszego niż piękne damskie obuwie założone na niewypielęgnowane, mało estetyczne stopy, jak zatem zadbać o stopy latem, by wyglądały świetnie? Zapraszamy do naszego poradnika poniżej. 

 

Po pierwsze ? usuń zrogowaciały naskórek, skóra stóp, jest twarda, dzięki temu, chroni stopy przed uszkodzeniami, jednak obecnie, kiedy praktycznie cały czas chodzimy w butach, funkcja ta jest mniej istotna. Po kąpieli osusz nogi i usuń martwy naskórek za pomocą pumeksu lub tarki, możesz też użyć peelingu gruboziarnistego, który dodatkowo zawiera witaminy i substancje odżywcze, które zadbają o skórę stóp.

 

Po drugie ? nawilżanie, skóra stóp, mimo że jest twarda, bardzo szybko się przesusza, dzieje się tak, ponieważ na tej części ciała jest bardzo mało gruczołów łojowych. Najlepiej, abyś po każdej kąpieli wmasowywała krem w stopy, kiedy są one bardzo suche, możesz przed snem nałożyć na nie dużą porcję kremu, założyć bawełniane skarpetki i zostawić je na całą noc, twoje stopy z pewnością będą zachwycone.

 

Po trzecie ? pedicure, czyli wisienka na torcie, aby twoje paznokcie dobrze się prezentowały, musisz je równo przyciąć oraz nałożyć na nie odżywkę lub lakier bezbarwny, który zazwyczaj zawiera odżywczą witaminę D, dzięki czemu twoje paznokcie będą dodatkowo chronione przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi i przebarwieniami. Możesz też pozwolić sobie na kolorowy lakier, a nawet wzroki, wszystko wedle gustu.

 

Kiedy twoje stopy są bardzo zniszczone, możesz też sięgnąć po maseczki regenerujące, które pomogą odbudować nawet bardzo zniszczony naskórek, maseczki możesz stosować nawet do dwóch razy w tygodniu, dopóki twoje stopy nie wrócą do dobrej kondycji.

 

 

 

 

O swoje stopy będziesz miała szanse zadbać także ze sklepem kupbuty.com! W najbliższych tygodniach do zamówień będzie dodawany upominek: peeling i maseczka do stóp Home SPA - lawendowa kuracja

 

pixel