2015-11-20

Uniwersalna torebka damska – czyli jaka?

Jeszcze jakiś czas temu torebki mogliśmy podzielić na dwie podstawowe grupy, torebki do użytku codziennego i wieczorowe. Obecnie jednak ta granica coraz bardziej się zaciera i możemy spotkać już o 7 rano, kobiety chodzące z kopertówkami do codziennych stylizacji. Kiedyś torebka ta była zarezerwowana tylko i wyłącznie na wieczór.

Uniwersalna torebka, zatem taka, która doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji, nie istnieje, ponieważ taki typowy shopper bag, w którym zmieścimy pół świata, nie nadaje się na koktajl party. Torebka, typu mydelniczka, w której zmieścimy telefon i szminkę, zaprojektowana z myślą o przyjęciach i wieczorowych sukienkach, nie sprawdzi się na co dzień, ponieważ nie zmieścimy do niej nawet portfela. Wspomniana wcześniej kopertówka lub listonoszka mogą spełniać funkcję torebki do noszenia na co dzień oraz jako towarzystwo do wieczorowych kreacji, jednak nie zawsze.

Piekna torebka klasyka TB 706 Czarny

Wiele zależy, od tego, ile rzeczy nosimy ze sobą na co dzień. Jeżeli niezbędne są nam portfel, telefon i klucze, taki ekwipunek zmieścimy w większości torebek, jeżeli mają one prosty fason i uniwersalny kolor możemy stosować je w różnych stylizacjach. Jeżeli jednak poza podstawowymi przedmiotami, mamy ze sobą jeszcze kosmetyczkę, tablet, dodatkowe ubranie, czy notes lub książkę, to jest małe prawdopodobieństwo, że to wszystko zmieści się nam w inną torebkę, niż duży i pojemny kuferek, lub shopper bag.

Uniwersalna torebka to zatem taka, która sprawdzi się na co dzień, ale w razie konieczności posłuży nam wieczorem np. do klubu. Do takich torebek zaliczamy kopertówki i nieduże listonoszki. Ważne, aby torebka taka miała odpinany pasek lub ewentualnie łańcuszek, dzięki którym możemy przewiesić ją przez ramię i mieć wolne ręce lub odpiąć pasek i trzymać ją w dłoni.

Uniwersalna torebka powinna pasować do wielu stylizacji, aby tak było najlepiej wybrać w miarę prosty fason. Pod względem kolorystycznym bezkonkurencyjna jest oczywiście czerń, potem szarość i beż, ewentualnie brąz. Wybierając kolor torebki, przeanalizujmy zawartość naszej szafy, kiedy znajduje się tam dużo stonowanych barw, możemy wybrać torebkę w intensywnym kolorze, która ożywi ubrania i uczyni stylizacje bardziej oryginalnymi.

Torebka rubber TB 390 Zielony

Uniwersalna torebka powinna być optymalnie dostosowana do naszych potrzeb. Pracownice korporacji na pewno nie zdecydują się na dodatki w metalicznych lub neonowych kolorach. Czasem warto odpuścić zdobienia, takie jak łańcuszki, czy ćwieki, bo po pierwsze moda zaraz przeminie i będzie trzeba torebkę wymienić na nową. Po drugie takie elementy, mogą sprawić, że trudniej będzie dobrać biżuterię, pasującą do torebki i jednocześnie zgrywającą się z ubraniem.

 Torebka kopertówka satynowa
   
 Torebka kopertówka satynowa TB-711
pixel